نقش دانشمندان در زندگی انسان ها

نقش دانشمندان در زندگی انسان ها، دانشمندان نقش به سزایی در زندگی انسان ها دارند، آنها به انسان ها شناخت و توانایی بخشیده اند، انسان ها نیز با این شناخت و قوانین علمی توانسته اند ابزار، وسایل و روش های جدید برای آسان کردن و تسریع کارها ایجاد کنند درمقابل کیفیت زندگی بالاتری داشته باشند.

از راه علم دانشمندان، انسان ها توانسته اند دستاورهای زیادی در حوزه های حمل ونقل، ارتباطات، انرژی، ساخت و ساز، دارو و درمان و … به دست آورند...

حتما بخوانید: هدف گذاری چیست؟     

تاثیر علم بر زندگی انسان

با توجه به کشف و نظریه های علمی توسط دانشمندان، انسان ها توانسته اند از این طریق به شناخت و توانایی هایی دست پیدا کنند؛ علم مانند نوری است که در زندگی انسان ها تاثیر زیاد گذاشته است، به کمک قانون های علمی انسان ها توانسته اند برخی از رویداد ها و حوادث را پیش بینی کنند. نقش دانشمندان در زندگی انسان ها

اکنون به کمک علم، از جغرافیای جهان باخبر شده اند، با شناختم علم ابزار ها، وسایل ها و روش های نوینی برای تسریع کردن کارهایشان ایجاد کرده اند.

با پیشرفت روز افزون علم، انسان ها توانسته اند بر بیماری ها کنترل پیدا کرده و بسیاری از بیماری ها را پیگیری و درمان کنند.

دانشمندانی که بیشترین تاثیر را در زندگی انسان ها داشته اند :

انیشتن :این دانشمند بزرگ، دید ما را نسبت به جهان و هستی چندین برابر کرد و توانست علم فیزیک را از دوره قدیمی به دوره جدیدی منتقل کند، کشف انرژی های ماده ، کشف نسبت های زمان و مکان …توانست دید بشر را بازتر کند.

ادیسون:

نور و روشنایی بشر را در مسیر درست علم قرار داد و با کشف الکتریسته و اختراع وسیله های برقی برای تولید و یا راه اندازی ، بسیاری از مشکلات بشر یکی پس از دیگری حل شد و انسان ها توانستند به کمک برق و نور پیشرفت های شگرفی کنند.

زکریای رازی:

با کشف الکل بسیاری از بیمارانی که بر اثر عفونت جان خود را از دست می دادند از مرگ حتمی نجات پیدا کردند ، همچنین ایشان به عنوان تشخیص دهنده بیماری آبله و سرخک بودند که جان بسیاری را از این بیماری نجات داد.

رازی آثار ماندگاری در زمینهٔ پزشکی و شیمی و فلسفه نوشته‌است و به‌عنوان کاشف الکل، جوهر گوگرد (اسید سولفوریک) و نفت سفیدمشهور است.

بزرگترین پزشک ایران و جهان اسلام در زمان قرون وسطی بود.

حتما بخوانید: ریشه ترس ها (قسمت اول)   

کلام آخر

سختی دانشمندان ،آسایش انسانها را در پی داردبه سبب همین تلاش های بزرگ است که در روایات ما دانشمندان وعلما در ردیف پیامبران قرار می گیرند.

علم ودانش تاثیر بسیاری در زندگی امروز انسانها دارد ودانشمندان معلمان بزرگی در هدایت انسانها وفکرها هستند.دانشمندان با اختراعات خود به فکر سعادت انسانها هستند ولی متاسفانه برخی افراد از این اختراع ها ومحصول ها استفاده بدی می کنند.

برتری کشورهای بزرگ در داشتن فناوری وحضور دانشمندان واندیشمندان است.ما هم باید تلاش وکوشش کنیم تا برای جامعه خود مفید باشیم ودرآینده انسانهای قابلی برای  جامعه باشیم.دانشمند فردی است که در راه علم آموزی وآموزش علم زحمت فراوانی می کشد. نقش دانشمندان در زندگی انسان ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *